1812Y3K00221KNT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1812Y3K00221KNT |
Description | CAP CER 220PF 3KV X8R 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X8R 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1812Y3K00221KNT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Soft Termination, High Temperature |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.098" (2.50mm) |