1812JA250471JGTSYX
DigiKey Part Number
1608-1812JA250471JGTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812JA250471JGTSYX
Description
CAP CER 470PF 250VAC C0GNP0 1812
Detailed Description
470 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)