1812JA250221KGTSYX
DigiKey Part Number
1608-1812JA250221KGTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812JA250221KGTSYX
Description
CAP CER 220PF 250VAC C0GNP0 1812
Detailed Description
220 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)