1812JA250122MJTUYX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
1200 pF ±20% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812JA250122MJTUYX
DigiKey Part Number
1608-1812JA250122MJTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812JA250122MJTUYX
Description
CAP CER 1200PF 250VAC X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)