1808JA250330GKTUYX
DigiKey Part Number
1608-1808JA250330GKTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808JA250330GKTUYX
Description
CAP CER 33PF 250VAC C0G/NP0 1808
Detailed Description
33 pF ±2% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.195" L x 0.079" W (4.95mm x 2.00mm)