1410Y0500224MXTE03
DigiKey Part Number
1410Y0500224MXTE03-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1410Y0500224MXTE03
Description
CAP PASSTHRU 0.22UF 20% 50V 1410
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF Feed Through Capacitor 50V
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1410Y0500224MXTE03 Models
Category
Voltage - Rated
50V
Manufacturer
Knowles Syfer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Part Status
Active
Size / Dimension
0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Type
Pass Through
Height (Max)
0.079" (2.00mm)
Capacitance
0.22 µF
Base Product Number
Tolerance
±20%