1210J1K50472JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±5% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210J1K50472JXT
DigiKey Part Number
1210J1K50472JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J1K50472JXT
Description
CAP CER 4700PF 1.5KV X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J1K50472JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)