0805J1000102MXTE07 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0805J1000102MXTE07 |
Description | MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.045" (1.15mm) |