0805J0630124JDT
DigiKey Part Number
0805J0630124JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J0630124JDT
Description
CAP CER 0.12UF 63V X7R 0805
Detailed Description
0.12 µF ±5% 63V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
0805J0630124JDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)