MD0402N4R7C500YHT-EM
DigiKey Part Number
1763-MD0402N4R7C500YHT-EMTR-ND - Tape & Reel (TR)
1763-MD0402N4R7C500YHT-EMCT-ND - Cut Tape (CT)
1763-MD0402N4R7C500YHT-EMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD0402N4R7C500YHT-EM
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF