MD0402BB104K100NGHT-EM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MD0402BB104K100NGHT-EM |
Description | CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
Mfr | Temperature Coefficient |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Base Product Number |