T550B107K025AT4250 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 µF Hermetically Sealed Tantalum Polymer Capacitor 25 V Axial 190mOhm @ 100kHz
T550B107K025AT4250
DigiKey Part Number
T550B107K025AT4250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T550B107K025AT4250
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T550B107K025AT4250 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
190mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Packaging
Bulk
Capacitance
100 µF
Size / Dimension
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V