T540D687K003AH86057280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 3 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
T540D687K003AH86057280
DigiKey Part Number
T540D687K003AH86057280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T540D687K003AH86057280
Description
CAP TANT POLY 680UF 3V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T540D687K003AH86057280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
680 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz