T529P476M006AAE150N001 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 24 528
Datasheet
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 0805 (2012 Metric) 150mOhm @ 100kHz
T529P476M006AAE150N001
DigiKey Part Number
399-T529P476M006AAE150N001TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T529P476M006AAE150N001
Description
47.0UF 6.0V
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
47 µF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
6.3 V