T520V227M004AHE0157706 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 7 000
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 15mOhm @ 100kHz
T520V227M004AHE0157706
DigiKey Part Number
399-T520V227M004AHE0157706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520V227M004AHE0157706
Description
220.UF 4.0V
Manufacturer Standard Lead Time
47 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Box
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated
4 V