M3253506E2Z225KZMB7189
DigiKey Part Number
1001-2521-1-ND - Cut Tape (CT)
1001-2521-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3253506E2Z225KZMB7189
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M3253506E2Z225KZMB7189 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)