CAS21C102KARFC
DigiKey Part Number
399-CAS21C102KARFCTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CAS21C102KARFCCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CAS21C102KARFCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS21C102KARFC
Description
SFTY 2220 1NF X1 250 / Y2 250 X7
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAS21C102KARFC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Digi-Reel®
Mounting Type
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)