CAS21C102KARFC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CAS21C102KARFC |
Description | SFTY 2220 1NF X1 250 / Y2 250 X7 |
Manufacturer Standard Lead Time | 99 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CAS21C102KARFC Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings X1, Y2 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.087" (2.20mm) |