CAN12X223KARACTU
DigiKey Part Number
399-20609-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-20609-1-ND - Cut Tape (CT)
399-20609-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAN12X223KARACTU
Description
CAP CER 1206 22NF 250VAC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAN12X223KARACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)