CAN12X153KARAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.015 µF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAN12X153KARAC
DigiKey Part Number
399-CAN12X153KARAC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAN12X153KARAC
Description
.015UF 250V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)