C951U472MVVDCA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 33 899
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 444
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
4700 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C951U472MVVDCA7317
DigiKey Part Number
C951U472MVVDCA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C951U472MVVDCA7317
Description
CAP CER 4700PF 400VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C951U472MVVDCA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)