C935U360JYNDAAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
36 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial, Disc
C935U360JYNDAAWL35
DigiKey Part Number
399-C935U360JYNDAAWL35-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C935U360JYNDAAWL35
Description
CAP CER DISC SAFETY
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)