C927U102KYYDCA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1000 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C927U102KYYDCA7317
DigiKey Part Number
C927U102KYYDCA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C927U102KYYDCA7317
Description
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C927U102KYYDCA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)