C911U102MVWDCA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
1000 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C911U102MVWDCA7317
DigiKey Part Number
C911U102MVWDCA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C911U102MVWDCA7317
Description
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C911U102MVWDCA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)