C430C472J1G5TA7200 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C430C472J1G5TA7200 |
Description | CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 AXL |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C430C472J1G5TA7200 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Axial |
Capacitance | Size / Dimension 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm) |
Tolerance ±5% | Lead Style Straight |