C430C472J1G5TA7200
DigiKey Part Number
399-4510-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4510-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C472J1G5TA7200
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 AXL
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
EDA/CAD Models
C430C472J1G5TA7200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Tolerance
±5%