C430C392JAG5TA is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 1 788
Parametric Equivalent
3900 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C430C392JAG5TA
DigiKey Part Number
C430C392JAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C392JAG5TA
Description
CAP CER 3900PF 250V C0G AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C430C392JAG5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Tolerance
±5%