C420C222J5G5TA7200 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C420C222J5G5TA7200 |
Description | CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 33 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C420C222J5G5TA7200 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Axial |
Capacitance | Size / Dimension 0.100" Dia x 0.260" L (2.54mm x 6.60mm) |
Tolerance ±5% | Lead Style Straight |