C412C222J5G5TA7200 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C412C222J5G5TA7200
DigiKey Part Number
399-4487-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4487-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C412C222J5G5TA7200
Description
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C412C222J5G5TA7200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%