C410C432K1G5TA7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
4300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C410C432K1G5TA7200
DigiKey Part Number
C410C432K1G5TA7200-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C432K1G5TA7200
Description
CAP CER 4300PF 100V C0G AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C410C432K1G5TA7200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%