Image for C336C474M1U5TA9420 is not available
C336C474M1U5TA9420
DigiKey Part Number
399-C336C474M1U5TA9420-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C336C474M1U5TA9420
Description
.470UF 100V
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Mfr
Applications
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)