C322C470J2G5TA7301
DigiKey Part Number
399-C322C470J2G5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C322C470J2G5TA7301CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C470J2G5TA7301
Description
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
47 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C322C470J2G5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)