C322C101G1G5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1 108
Datasheet
100 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C322C101G1G5TA7301
DigiKey Part Number
399-C322C101G1G5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C101G1G5TA7301
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C322C101G1G5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)