C320C332J1G5TA
DigiKey Part Number
399-4292-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C332J1G5TA
Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C320C332J1G5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C