C316C123J1G5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
0.012 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C316C123J1G5TA7301
DigiKey Part Number
C316C123J1G5TA7301-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C316C123J1G5TA7301
Description
CAP CER 0.012UF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C316C123J1G5TA7301 Models
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C