C2220C475M1R2C7289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1 419
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 411
Datasheet
TDK
In Stock: 577
4.7 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
C2220C475M1R2C7289
DigiKey Part Number
399-C2220C475M1R2C7289TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C475M1R2C7289
Description
CAP CER 2220
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2220C475M1R2C7289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)