C1812C104KAGACAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C1812C104KAGACAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C104KAGACAUTO7210
Description
CAP CER 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C104KAGACAUTO7210 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
Capacitance
Mounting Type
Tolerance
±10%
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)