C1210N104K5XRH7189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 25 218
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
TDK
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210N104K5XRH7189
DigiKey Part Number
CDR33BX104AKURTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210N104K5XRH7189
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210N104K5XRH7189 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)