C1206C224F3JACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1206C224F3JACTU |
Description | CAP CER 0.22UF 25V U2J 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±1% 25V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1206C224F3JACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL, Low Dissipation Factor |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±1% | Thickness (Max) 0.035" (0.88mm) |