C0805X104K1RACAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C0805X104K1RACAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805X104K1RACAUTO7210CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805X104K1RACAUTO7210DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X104K1RACAUTO7210
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805X104K1RACAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)