C0805F102M1RACAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805F102M1RACAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C0805F102M1RACAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805F102M1RACAUTO7210
Description
CAP CER 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805F102M1RACAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)