C0805C681KCRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 9 087
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 1 047
Datasheet
680 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805C681KCRACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C681KCRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C681KCRACTU
Description
CAP CER 680PF 500V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C681KCRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)