C0805C271J5HACAUTO
DigiKey Part Number
399-16588-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16588-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16588-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C271J5HACAUTO
Description
CAP CER 0805 270PF 50V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C271J5HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)