C0805C154J5REC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 23 276
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Murata Electronics
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
In Stock: 379
0.15 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805C154J5REC7210
DigiKey Part Number
C0805C154J5REC7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C154J5REC7210
Description
CAP CER 0805 150NF 50V X7R 5%
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C154J5REC7210 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)