C0805C106M8RACAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C0805C106M8RACAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C106M8RACAUTO7210CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C106M8RACAUTO7210DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C106M8RACAUTO7210
Description
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C106M8RACAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)