C0603C682J5JACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C682J5JACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C682J5JACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C682J5JACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C682J5JACTU
Description
CAP CER 6800PF 50V U2J 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603C682J5JACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)