C0603C102F2GECTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0603C102F2GECTU |
Description | CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0603C102F2GECTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL, Low ESR |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±1% | Thickness (Max) 0.034" (0.87mm) |