C0402T680F5GCLTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
68 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
C0402T680F5GCLTU
DigiKey Part Number
399-C0402T680F5GCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402T680F5GCLTU
Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0402T680F5GCLTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
COTS
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)