C0402T330F5GCL3884TU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for C0402T330F5GCL3884TU is not available
C0402T330F5GCL3884TU
DigiKey Part Number
399-C0402T330F5GCL3884TUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402T330F5GCL3884TU
Description
33.0PF 50.0V
Detailed Description
33 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)