C0402C682J5REC7411 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 7 734
Datasheet
Walsin Technology Corporation
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
6800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0402C682J5REC7411
DigiKey Part Number
C0402C682J5REC7411-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C682J5REC7411
Description
CAP CER 0402 6.8NF 50V X7R 5%
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C682J5REC7411 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)